Přeskočit na obsah

Okolí

Pohodová a domácká Vysočina je doslova rájem pro rodiny s dětmi od těch nejmenších, přes výrostky až po téměř dospěláky. Vydejte se do pohádky, za zvířátky, dobrodružstvím i poznáním.

Rybník Kachlička

Za chalupou cca 300m je krásný rybník Kachlička s příjemným občerstvením. V okolí rybníka je travnatá pláž s písčitým vstupem do vody, která je pravidelně udržována.

Zřícenina hradu Orlík

Z chalupy po vedlejší cestě do Leštiny, za Leštinou po 2 km narazíte na modrou turistickou značku. Odbočíte po ní doleva. Po příjemném lesním stoupání dorazíte ke zřícenině hradu Orlík. Na zpět busem z obce Rozkoš. Sejdete z hlavní přístupové cesty dolů do obce.

Hrad Lipnice

Z chalupy běžte po vedlejší cestě směr Leština, po cca 200 m odbočíte z asfaltky doprava. U obory narazíte na žlutou turistickou značku. Po ní dojdete až k hradu. Zde restaurace Haškova restaurace U České koruny, Haškův dům a hrad. Po modré turistické značce (cyklo značce 4155) zpět.

Národní památník odposlechu v Lipnici

Ucho, oči a ústa vytesané v žulových skalách nad zatopenými lomy propojeny turistickou značkou.

Galerie Osmička

V nedalekém Humpolci najdete kromě Galerie Osmička také pivovar Bernard s vyhlášenou restaurací.

ZOO Jihlava

Půl hodina cesty autem z chalupy vás zaveze mezi žirafy, tygry a další exotická zvířata, která mají svůj domov v Zoologické zahradě Jihlava.

V zimě

V zimě nabízí Vysočina stovky kilometrů upravených běžeckých tras, ski areály, aquapark a další vyžití pro děti i dospělé.

Skiareál Šacberk

V zimním období si zalyžujete ve skiareálu Šacberk (20 min autem). Severně orientovaná sjezdovka nabízí skvělé podmínky jak pro lyžaře začátečníky, tak i pro pokročilé, večerní lyžování, dětský vlek, lyžařskou školu a občerstvení. Další možností je Ski Křemešník nebo Ski Kadlečák.

Běžecké lyžování

V okolí chalupy najdete bezmála 70 kilometrů běžeckých tras rozdělených do čtyř okruhů. V okolí Nového Města na Moravě a Jihlavy najdete také trasy s umělým sněhem, které je možné využít i při nepřízni sněhových podmínek.

Aquapark Vodní ráj Jihlava

Největší aquapark na Vysočině nabízí kromě venkovního areálu i vnitřní bazén s tobogánem, vířivkou, brouzdalištěm, saunou a dalšími atrakcemi.

Přijeďte k nám

Rezervujte si svůj pobyt a objevujte krásy pohádkové Vysočiny.